جامعه جغرافیا و برنامه ریزی شهری | روستایی | توریسم(رستنگاه) » برنامه ریزی شهری


پیام مدیر

به وب سایت رستنگاه جغرافیا خوش آمدید.از اینکه چهارسال پیاپی با این وب سایت همراهی نموده اید سپاسگذاریم. امیدواریم نهایت استفاده رو ببرید

تبلیغات
پست ثابت
بدون دیدگاه
یک دیدگاه

دولت و شهرنشینی

 

 

iPods iPod_downloadiPods iPod_downloadiPods iPod_downloadiPods iPod_downloadiPods iPod_download

 

همانطور که می بینید این جلسه در قالب پنج فایل صوتی می باشد.

 

ادامه مطلب
۴۷ دیدگاه
۲ دیدگاه
۴ دیدگاه

از آنجا که به یکباره با اعلام سازمان سنجش مبنی بر تخصصی شدن سوالات زبان، بسیار از داوطلبان این سوال را دارند که چه کتاب هایی می تواند در آماده سازی داوطلب در درس زبان کمک نماید. از این رو از آنجایی که هنوز هیچ سالی سوالات زبان بصورت تخصصی در دکتری نیامده معلوم نیست که آیا این تخصصی بودن در حیطه جغرافیای انسانی است و قرار است مثل کنکور ارشد سوال بیاید یا خیر اصلا هر گرایشی سوال تخصصی خود را دارد. از این رو در این پست دو کتاب یکی از جغرافیای انسانی و دیگری متون تخصصی برنامه ریزی شهری پیشنهاد می شود که این دو می توانند سهم مهمی در آمادگی داوطلبان در کنکور داشته باشد.

(بیشتر…)

ادامه مطلب
۳ دیدگاه
۲۸ دیدگاه
۷ دیدگاه

eco city

اکوسیتی، شهری دارای سلامت بوم شناختی(اکولوژیک) و در توازن با طبیعت است. این شهر از طریق حفظ حوزه طبیعی، بهره وری انرژی، تناسب الگوهای زیستی در ترکیب با الگوهای حمل و نقل، استفاده از مصالح بومی و سایر اهداف پایدار ایجاد می شود. یکی از ارکان اساسی توسعه پایدار شهری، انطباق توسعه بر ویژگی های اقلیمی و بومی است و شهری با این مشخصات اکوسیتی یا شهر زیست محیطی نامیده می شود.در یک اکو سیتی علاوه بر در نظر گرفتن اصول پایه بوم شناسی(اکولوژی)، توسعه بر اساس شهر پایدار صورت می گیرد.

جهت مشاهده ویدئو به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

 

 

(بیشتر…)

ادامه مطلب
۱۵ دیدگاه
۴ دیدگاه
Page 1 of 212
Live Chat
The Live Chat is available only for registered users
Log In Register